Jak zorganizować konferencję?

Przygotowanie konferencji to ambitne zadanie, które wymaga wiele pomysłowości oraz odpowiedniego sprzętu. W tym krótkim artykule chciałbym się skupić na tej drugiej rzeczy, czyli przygotowaniu odpowiedniego sprzętu niezbędnego podczas konferencji.

Oczywiście możemy iść na łatwiznę i zamówić kompleksową obsługę konferencji u jakieś doświadczonej firmy. Niestety takie rozwiązanie jest niezwykle kosztowne. Samodzielnie wypożyczając sprzętu oraz przygotowując wszystko możemy zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych, w zależności od przewidywanej wielkości naszej konferencji, dlatego warto zdecydować się na taki krok.

Najważniejszą rzeczą o jaką musimy zadbać to nagłośnienie konferencji oraz wysokiej klasy wyświetlacz i sprzęt komputerowy z zainstalowanymi aplikacjami do odtwarzania prezentacji multimedialnych i jak i filmów w różnych rozszerzeniach. Niezwykle ważne jest, aby przed konferencją dokładnie sprawdzić czy nasz sprzęt jest w stanie odtworzyć wszystkie przygotowane materiały oraz w razie konieczności zainstalować potrzebne aplikacje komputerowe.

Nie możemy pozwolić, aby w czasie konferencji pojawił się problem z odtworzeniem jakiegoś materiału. Na przykład jeśli ktoś będzie posiadał e-booki w nietypowym formacie jakim jest djvu to w trakcie konferencji nie będzie czasu na rozwiązanie takiego problemu. Bardzo ważne jest, aby dowiedzieć się o formatach odtwarzanych plików wcześniej i przygotować odpowiednie oprogramowanie.

Oczywiście poza przygotowaniem sprzętu komputerowego i dużego wyświetlacza oraz zadbania o odpowiednie nagłośnienie imprezy będziemy musieli przygotować jeszcze salę z odpowiednią ilością wygodnych miejsc oraz dodatkowe pomieszczenie, w którym uczestnicy będą mogli odpocząć. Jednak jest to temat na całkowicie inny artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.