Jungle w radio internetowym

Prowadzenie radia internetowego stało się w ostatnich latach równie popularne jak kiedyś było posiadanie własnego bloga internetowego. Dzięki temu w internecie działają tysiące amatorskich stacji radiowych.

Jeśli również prowadzisz tego typu radio internetowe to powinieneś zainteresować się tematem jingli radiowych, czyli krótkich utworów dźwiękowych będących przerywnikami między różnymi transmisjami oraz reklamami. Niestety jingle radiowe są niezwykle rzadko wykorzystywane w amatorskich radiach. Mam nadzieję, że zachęcę was do zmiany tego stanu.

Korzyści płynące z wykorzystania jingli to przede wszystkim nadanie stacji charakterystycznego elementu, który będzie rozpoznawalny przez wszystkich słuchaczy. Można powiedzieć, ze jingle to coś w rodzaju wizytówki stacji radiowej.

Dobrą wiadomością jest też fakt, że produkcja jingli radiowych jest całkiem prosta jeśli wykorzystamy gotowe efekty dźwiękowe z biblioteki dźwięków. Z takim zadaniem powinien poradzić sobie każdy z nas bez większego trudu. Oczywiście mowa tutaj o prostych efektach dźwiękowych, ponieważ jingle w postaci krótkich utworów muzycznych to całkowicie inny temat. Jednak w amatorskim radiu nie jest potrzebny aż tak wyszukany jingiel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.