Jak nagrać pierwszą piosenkę?

Wiele osób słyszy od swojej rodziny i znajomych, że posiada dobry głos i ładnie śpiewa. Jeśli należysz do takich osób to powinieneś pomyśleć nad nagraniem swojej własnej piosenki. Pewnie w tym momencie myślisz, że jest to nie możliwe, ponieważ studio muzyczne dużo kosztuje i pewnie nie jesteś pewny swych umiejętności, aby inwestować w to tyle pieniędzy.

Dobrą wiadomością jest, że możesz nagrać swoją piosenkę bez konieczności dużych inwestycji. Wystarczy, że zakupisz dobrej klasy mikrofon (wydatek rzędu kilkudziesięciu złotych), który dodatkowo przyda Ci się do prowadzenia zwykłych rozmów internetowych.

Produkcja muzyki, a przynajmniej tworzenie amatorskich nagrań stało się tanie, ponieważ w internecie można znaleźć mnóstwo darmowych programów do tworzenia i modyfikowania ścieżki dźwiękowej, a mikrofony za kilkadziesiąt złotych posiadają bardzo dobrą jakość, a nic poza tymi dwoma rzeczami nie jest nam potrzebne, oczywiście poza talentem.

Oczywiście produkcja ścieżki audio przy pomocy takich narzędzi ma duże ograniczenia i jakość końcowa nie będzie tak dobra jak w przypadku profesjonalnych nagrań, ale jest to dobry początek dla amatorów. Tak stworzoną piosenkę można posłać znajomym, umieścić na internecie, a nawet wysłać jako próbkę swoich możliwości licząc, że ktoś sfinansuje prawdziwe studio muzyczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.