Udźwiękowianie amatorskich filmów

Użytkownicy internetu coraz częściej tworzą swoje amatorskie filmiki. Zazwyczaj są to filmy przedstawiające sukcesy w różnych grach lub wszelkiego rodzaju tutoriale. Zwykle w tego typu produkcjach możemy zobaczyć całkiem przyzwoitą jakość wideo, ale wyjątkowo słabą jakość audio.

Taka sytuacja jest spowodowana wyjątkową trudnością produkcji muzyki. Mimo iż w internecie można znaleźć wysokiej jakości oprogramowanie to amatorom brakuje mikrofonów dobrej jakości. Tragicznie wygląda także produkcja efektów dźwiękowych. Niestety są to sprawy, które zwykle wymagają studia muzycznego.

Oczywiście można uratować sytuację korzystając z biblioteki dźwięków i banków głosów lektorskich. Niestety to nie rozwiąże całkowicie problemów z udźwiękowianiem filmiku jednak jest wystarczające w przypadku amatorskich produkcji. Jeśli jednak myślimy o czymś poważniejszym to będziemy musieli wynająć studio muzyczne.

Na szczęście ceny za wynajęcie takiego studia na kilka godzin nie są już tak tragiczne jak kilka lat temu (jest to spowodowane niższymi cenami urządzeń audio). Jeśli potrzebujemy studia kilka razy w miesiącu to nie opłaca się inwestować w profesjonalny sprzęt, ponieważ wynajęcie wychodzi o wiele korzystniej dla nas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.