O prawko dużo trudniej

Z początkiem tego roku weszły w życie nowe zasady przeprowadzania egzaminu teoretycznego na prawo jazdy. Jest dużo trudniej, a pytań egzaminacyjnych nie da się już nauczyć na pamięć. Zdający muszą wykazać się faktyczną znajomością zasad i refleksem – na odpowiedź na każde pytanie mają mało czasu.

 

Nowe, zaostrzone zasady wprowadzono po to, by po polskich drogach nie poruszali się kierowcy, którzy pytania egzaminacyjne wykuli na pamięć, a w praktyce nie za bardzo je znają. Pierwsze efekty już są – egzamin teoretyczny według nowych zasad odsiewa całe mnóstwo niedoszkolonych zdających. Szansę na zdanie mają najlepsi – ci, którzy uczą się w dobrych szkołach nauki jazdy.

 

Sprawdź zdawalność i poziom zajęć

Zdający na prawo jazdy w Lublinie mają te same problemy, co kursanci z innych części kraju. Dlatego szukają dobrych, sprawdzonych szkół – nie tych, które są najbardziej rozreklamowane, tylko tych, w których jest najlepsza zdawalność. A ta jest wypadkowa dobrze prowadzonych zajęć, profesjonalnych instruktorów i wielu godzin spędzonych na nauce jazdy po ulicach miasta.

Poszukując dobrej szkoły nauki jazdy w Lublinie zwróć uwagę na to, w jaki sposób wykładowcy podchodzą do zajęć i obecności na nich. Wiele osób zapisuje się na kurs, potem połowę zajęć opuszcza z nadzieją, że i tak uda się zdać. Dobrzy instruktorzy powinni wymagać obecności na zajęciach. Ponadto powinni prowadzić je z wykorzystaniem wszelkich metod szkoleniowych, włącznie z nowoczesnymi, multimedialnymi nośnikami.

 

Dobra szkoła ma dobre samochody

Prawo jazdy w Lublinie powinieneś robić w szkole, która ma odpowiednią ilość dobrze przystosowanych samochodów. Przede wszystkim po to, by nie trzeba było długo czekać na swoje jazdy. Warto też zwrócić uwagę, czy dana szkoła nauki jazdy ma takie same samochody, jakimi podczas egzaminów dysponuje Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. W przeciwnym razie nawet dobrze przygotowany kursant może podczas stresujących chwil na egzaminie pogubić się i popełnić błędy, które będą go kosztować powtórkę z egzaminu.

1 komentarz

    • Q-MOBIL, 15-12-2016, 20:05

    Po nowym roku wybieram się na prawko, a tak straszą tymi nowymi przepisami, że już się boję co to będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.