Apple przedłuża program wymiany powłoki antyrefleksyjnej w MacBookach

Jesteście posiadaczami MacBooka lub MacBooka Pro z wyświetlaczem Retina i schodzi wam powłoka antyrefleksyjna? Apple naprawi waszego laptopa za darmo, wszystko za sprawą przedłużenia programu naprawczego.

Modele kwalifikujące się do programu darmowej wymiany powłoki to sprzęt kupiony od czerwca 2012 roku do 16 października 2017 roku. Apple zdecydowało się przedłużyć program darmowej wymiany, ponieważ niektórzy użytkownicy nie byli w stanie oddać swoich laptopów na czas. Oficjalnie Apple nie zabrało głosu w tej sprawie, ale portal MacRumors dostał informacje, że wszystkie naprawy są załatwiane wewnętrznie przez AppleCare.

Obecnie Amerykanie nie ogłoszą programu wymiany oficjalnie, w końcu sytuacja wyglądała podobnie z wadliwymi bateriami iPhone’a 6s i wieloma innymi przypadkami.

Podczas składania informacji potrzebnych do wymiany, musicie podać numer seryjny laptopa i na jego podstawie pracownicy sprawdzą, czy sprzęt podlega darmowej naprawie. Numer seryjny można sprawdzić samemu, wystarczy przejść do Informacji o Macu i tam pojawi się numer seryjny. Jeżeli nie jesteście pewni, to możecie się udać do jednego z podległych Apple serwisów, a pracownicy sami sprawdzą, czy sprzęt podlega wymianie.

Jeżeli nie znacie problemu, warto odwiedzić portal Staingate, znajdziecie tam zdjęcia uszkodzonych w ten sposób laptopów. W najgorszym wypadku powłoka może zostać uszkodzona na całej powierzchni wyświetlacza, co z pewnością nie należy do miłych doświadczeń. Na Facebooku jest również grupa związana z tym problemem i obecnie liczy sobie 9000 użytkowników i większość z nich bierze aktywny udział w omawianiu zaistniałego problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.