Intel dostarczy 1GBit modem LTE do tegorocznego iPhone’a?

Intel zapowiedział dziś najnowszy modem LTE (1Gbit) XMM7650, który powinien znaleźć się w tegorocznych modelach iPhone’a.

Nowy modem jest bez wątpienia odpowiedzią na Snapdragona X16, który również został niedawno zapowiedziany. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że jego obecność w iPhonie jest niepewna.

XMM7650 to kategoria 16/3, co w praktyce oznacza, że prędkość pobierania może wynieść 1Gbps, a wysyłania 225Mbps. Dodatkowo układ wspiera większość pasm LTE, GSM i CDMA. Obecnie Apple korzysta ze starszych modemów Intela w iPhone’ach 7 sprzedawanych w sieciach AT&T i T-Mobile. Jednak Sprint i Verizon wymusili na Apple wykorzystanie modemów Qualcomm. Wszystko z powodu braku wsparcia dla CDMA w obecnie montowanych modemach.

Wydaje mi się, że Apple w tym roku postawi głównie na Intela i jego modem XMM7650 wspierającego wszystkie technologie jednocześnie. Właśnie wtedy Apple byłoby w stanie wydać jeden model telefonu międzynarodowo, ponieważ XMM7650 radzi sobie z GSM, LTE i CDMA.

Układ 7650 pojawi się dopiero w drugiej połowie bieżącego roku, a masowa produkcja zacznie się parę miesięcy później. Wydaje mi się, że Intel się wyrobi i nowy modem pojawi się w tegorocznych iPhone’ach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.