Niektóre MacBooki Pro (2016) mają problemy z klawiaturą

Najnowszy (obecnie) MacBook Pro ma klawiaturę z mechanizmem motylkowym drugiej generacji, a pierwszy raz klawiatura pojawiła się w MacBooku, a później w Pro.

Opinie na temat nowego mechanizmu są różne, ponieważ doświadczenie płynące z pisania różni się w porównaniu do starszych modeli z linii Pro. Ponadto wygląda na to, że nowy mechanizm jest mniej wytrzymały od poprzedniego.

Okazuje się, że stale rosnąca liczba użytkowników ma problemy z klawiaturą, zaczynając od niedziałających przycisków, a kończąc na dziwnych dźwiękach po naciśnięciu przycisków. Na oficjalnym forum wsparcia Apple pojawia się coraz więcej wątków związanych z nowo powstałym problemem. Jednym z najczęstszych jest wyższy dźwięk podczas pisania. Niektóre przyciski mają taki sam, a CapsLock może mieć inny. Wymieniony przeze mnie problem pojawia się dopiero w momencie, gdy MacBook Pro jest gorący i wydaje mi się, że to właśnie temperatura ma negatywny wpływ na działanie niektórych przycisków.

Osobiście dźwięk przycisków by mi nie przeszkadzał, ale podwójne wpisywanie znaków lub ich brak po naciśnięciu na klawisz już tak. Ciężko byłoby mi cokolwiek napisać, gdyby nawet jeden znak był dodawany podwójnie. Na ten moment ciężko stwierdzić, co jest powodem zaistniałego problemu, ale mechanizm motylkowy jest czuły i nie lubi się z kurzem. Czasem problem znika sam, a innym razem będziecie zmuszeni oddać laptopa na naprawę gwarancyjną.

Niektóre klawisze nie mają skoku i użytkownicy ratowali się igłą lub wykałaczką, aby poradzić sobie z błędem. Im się udało, ale osobiście nie grzebałbym w tak drogim sprzęcie i wolałbym go zanieść do oficjalnego serwisu.

Większość wymienionych błędów dotyczy MacBooka Pro z 15 – calowym ekranem i Touch Bar, ale wygląda na to, że łatwego życia nie mają również obydwa 13 – calowe modele. W takiej chwili najlepiej oddać laptopa do serwisu, ale musicie się liczyć z tym, że będziecie na niego długo czekać. Wymiana klawiatury w najnowszych modelach z linii Pro nie należy do łatwych. Na szczęście w serwisie możecie liczyć na natychmiastową wymianę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.