Nowe iPady będą dostępne w maju lub czerwcu - Blog nowych technologii

Nowe iPady będą dostępne w maju lub czerwcu

Nowe modele tabletów Apple powinny zostać zaprezentowane pod koniec marca bieżącego roku i wygląda na to, że tylko jeden z nich trafi do sprzedaży po konferencji prasowej. 10, 5 – calowy wariant i prawie 13 – calowy do sprzedaży trafią dopiero w marcu lub czerwcu, podczas gdy najtańszy (9,7”) powinien być dostępny parę dni/tygodni po oficjalnej zapowiedzi.

W styczniu DigiTimes dotarło do informacji mówiących o rozpoczęciu masowej produkcji nowych iPadów (10,5” i 12,9”) w drugiej połowie bieżącego roku. Właśnie wtedy pojawiła się również informacja o produkcji najtańszego z nich i przypada ona na pierwszą połowę tego roku. Do interesujących informacji dotarł również Mac Otakara, według jego źródeł najnowszy iPad zostanie wprowadzony do sprzedaży dopiero w maju, a reszta zaprezentowanych pod koniec marca ma pojawić się na półkach sklepowych parę dni/tygodni po prezentacji.

Wyprzedanie prawie wszystkich egzemplarzy iPada Pro 12,9 – cala mogło oznaczać szybsze wydanie jego następcy, ale problem leży w innym miejscu. Obsuwy w wysyłaniu zamówień nie mówi o szybkim odświeżeniu, a problemach z dostarczaniem odpowiedniej ilości tabletów do sklepów.

Tim Cook podczas sprawozdania finansowego przyznał, że nie docenił zainteresowania iPadem i przez to jeden z ich dostawców ma problemy. Ponadto Cook powiedział, że sytuacja nie poprawi się w tym kwartale i być może dlatego następca pierwszego iPada Pro również pojawi się w maju bieżącego roku.

10, 5 – calowy model iPada będzie w tym roku najważniejszym, że wszystkich. Podobno ma zostać wyposażony w wyświetlacz od brzegu do brzegu, a jego rozmiar będzie odpowiadał modelowi z prawie 10 – calowym wyświetlaczem. Jeżeli konferencja Apple odbędzie się pod koniec marca, to powinniśmy na niej zobaczyć nowe tablety, iPhone’a SE ze 128GB pamięci wewnętrznej i czerwonego iPhone’a 7 i 7 Plus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.