Wersja testowa Androida Nougat 7.1.2 dostępna dla posiadaczy Nexusa 6P

Macie Nexusa 6P i zapisaliście się do testów najnowszej wersji oprogramowania układowego? Właśnie teraz jest dostępna i wygląda na to, że nie ma jednej z nowych funkcji, którą obecnie ma Nexus 5X.

Google nie udostępniło jeszcze obrazu oprogramowania do samodzielnej instalacji, ale w ciągu paru dni powinien się pojawić. Zanim to nastąpi warto zarejestrować się do testów, ponieważ wtedy wszystkie aktualizacje będzie dostawać przez OTA. Aktualizacja do 7.1.2 zajmuje 1,29GB.

Wielu użytkowników zauważyło, że Nexus 6P po aktualizacji nie wspiera gestów czytnika linii papilarnych, choć Nexus 5X je ma. Ciężko stwierdzić, dlaczego Google nie dodało tej funkcji, ale obecnie zainteresowani nią użytkownicy jej nie sprawdzą. Na szczęście można sobie z tym poradzić instalując odpowiednią aplikację stąd.

Zdaje sobie sprawę z tego, że funkcja powinna być wbudowana w system operacyjny, ale obecnie tylko w ten sposób możecie wypróbować gesty czytnika linii papilarnych, które do tej pory były dostępne tylko na Pikselach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.