Ekologia

Jako, że ogrzewanie domu w naszym kraju jest koniecznością podczas chłodniejszych miesięcy i wiąże się to z niemałymi wydatkami, warto rozważyć alternatywne źródła energii. Prąd, olej opałowy czy gaz płynny to jedne z najkosztowniejszych paliw. W celu obniżenia kosztów ogrzewania można zastosować kolektory słoneczne czy też pompę ciepła. Które rozwiązanie będzie korzystniejsze? Panele słoneczne czy […]

Czytaj dalej

Przydomowa farma wiatrowa wciąż jest dla wielu osób czymś nowym, chociaż na jej wybudowanie może pozwolić sobie praktycznie każdy, dzięki czemu możliwe staje się korzystanie z ekologicznej energii elektrycznej. Czy rzeczywiście wiatrak wykorzystujący odnawialne źródła energii jest opłacalną inwestycją?

Czytaj dalej

Cały świat stoi w obliczu ubóstwa energetycznego. Paliwa kopalne powoli się wyczerpują, a ich wydobycie jest coraz trudniejsze. Elektrownie atomowe są stopniowo wygaszane. W poszukiwaniu nowych rozwiązań swoją szansę dostały odnawialne źródła energii – tanie, ekologiczne i takie, które nigdy się nie kończą.

Czytaj dalej

Powoli kończą się światowe zasoby tradycyjnych paliw, wykorzystywanych do produkcji energii. Świat szuka rozwiązań, które będą nie tylko ekonomiczne, ale też przyjazne dla środowiska. Coraz chętniej wykorzystywane są elektrownie słoneczne, które produkują energię z promieni słonecznych.

Czytaj dalej

Wraz z implementacją ustawy o OZE, a więc z początkiem 2013 roku, wszedł obowiązek certyfikowania instalatorów mikro- i małych odnawialnych źródeł energii. Certyfikacja instalatorów OZE to wymóg dyrektywy 2009/28/WE o odnawialnych źródłach energii ustanowionej przez Unię Europejską.

Czytaj dalej

Prowadzona przez Unię Europejską polityka energetyczna wobec zmian klimatu oraz wspieranie ustawodawstwa państw członkowskich doprowadziły do szybkiego rozwoju rynku fotowoltaiki. Zastosowanie systemów fotowoltaicznych wymaga jednak wysoko wykwalifikowanych techników posiadających uprawnienia do instalacji, eksploatacji i naprawy urządzeń PV.

Czytaj dalej

Fotowoltaika, a więc mówiąc najogólniej, dziedzina zajmująca się wytwarzaniem energii elektrycznej ze światła słonecznego, zyskuje w Polsce coraz większe zainteresowanie. Rosnąca popularność modułów fotowoltaicznych wynika przede wszystkim z dwóch powodów: doceniania aspektu ekologicznego w produkcji energii i łatwej dostępności do promieniowania słonecznego.

Czytaj dalej

Londyński Atlantis Resources Corporation wybuduje w Indiach pierwszą komercyjna elektrownie wiatrową. Obiekt zostanie wybudowany w stanie Gujarat i będzie pierwszą komercyjną elektrownią tego typu w tym kraju. Kontrakt budowy opiewa na kwotę 165 mln dolarów i ma być wykonany do 2013 roku. Obiekt zapowiada się bardzo imponująco, a maksymalna moc jaką będzie można uzyskać będzie […]

Czytaj dalej

Jedna z wizytówek Japonii są nowe technologie, inną riksze. Czemu więc tego nie połączyć? Meguru robi to i jest naprawdę ekologiczny. Został zbudowany z w pełni ekologicznych materiałów i np zamiast ogrzewania ma … koce 🙂 Ten trójkołowy pojazd może rozpędzić się do 40 km/h i pomieścić trzy osoby.

Czytaj dalej

Crystal Clear służy do utrzymania odpowiedniej wilgotności oraz temperatury w pomieszczeniu. Projektant podczas prac kierował się tym iż mając szklankę wody nie zawsze wypijamy ją do końca, a pozostałą część wylewamy. Crystal Clear ma być zasilane tą niedopitą wodą, która jest oczyszczana oraz zamieniana w parę wodną, która z kolei ma za zadanie uzdatnić powietrze […]

Czytaj dalej