Elektrownie słoneczne

Jako, że ogrzewanie domu w naszym kraju jest koniecznością podczas chłodniejszych miesięcy i wiąże się to z niemałymi wydatkami, warto rozważyć alternatywne źródła energii. Prąd, olej opałowy czy gaz płynny to jedne z najkosztowniejszych paliw. W celu obniżenia kosztów ogrzewania można zastosować kolektory słoneczne czy też pompę ciepła. Które rozwiązanie będzie korzystniejsze? Panele słoneczne czy […]

Czytaj dalej

Cały świat stoi w obliczu ubóstwa energetycznego. Paliwa kopalne powoli się wyczerpują, a ich wydobycie jest coraz trudniejsze. Elektrownie atomowe są stopniowo wygaszane. W poszukiwaniu nowych rozwiązań swoją szansę dostały odnawialne źródła energii – tanie, ekologiczne i takie, które nigdy się nie kończą.

Czytaj dalej

Powoli kończą się światowe zasoby tradycyjnych paliw, wykorzystywanych do produkcji energii. Świat szuka rozwiązań, które będą nie tylko ekonomiczne, ale też przyjazne dla środowiska. Coraz chętniej wykorzystywane są elektrownie słoneczne, które produkują energię z promieni słonecznych.

Czytaj dalej