Jakie oprogramowanie do przygotowania filmu?

Kamery cyfrowe stały się tak tanie, że można je znaleźć w prawie każdym domu. To spowodowało, że coraz częściej kręcimy własne filmy z urodzin, wakacji, czy nawet zwyczajnych dni. Niestety samo nagranie filmu to nie wszystko, ponieważ nieobrobione filmy są nudne i rzadko je oglądamy.

Z tego powodu warto zainteresować się programami komputerowymi do tworzenia i edycji filmów oraz nagrań muzycznych. I z góry muszę zaznaczyć, że nie powinniśmy się martwić o to, że nie poradzimy sobie z takim zadaniem, ponieważ interfejs takich programów został zaprojektowany w taki sposób, aby każdy z nas sobie z nim poradził. Oczywiście dotyczy to zwykłej obróbki filmu. Jeśli na przykład interesuje nas rekonstrukcja dźwięku w naszym filmiku to jest to całkowicie inny temat. Niestety w takim przypadku niezbędne jest studio postprodukcyjne, które to dla nas wykona, ponieważ sami nie damy rady.

Jeśli jednak zależy nam wyłącznie na przygotowaniu naszych filmików do oglądania to nie powinniśmy napotkać żadnych problemów. Bez większego trudu można wybrać fragmenty, które nas interesują oraz je połączyć. Oczywiście możliwe jest także dodanie przejść między tymi fragmentami lub produkcja efektów dźwiękowych, które urozmaicą nasze filmiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.